Blog
Dobrá správa: na trh prišiel Android vo véčkovej konštrukcii!
Približne pred siedmimi rokmi sa tešili pomerne veľkej obľube telefóny véčkovej konštrukcie. Zamilovali si ich najmä ženy, pretože mali elegantný dizajn. V súvislosti s dynamickým rozvojom technológií, výrobcovia upustili od tejto konštrukcie. Vsadili na smartphony s dotykovým displejom. Výnimkou však je spoločnosť LG, ktorá nedávno uviedla na európsky trh novinku LG Wine Smart.
Najlepšie telefóny véčkovej konštrukcie majú dva displeje. V prípade LG Wine Smart sa však o vonkajšom a vnútornom nedá hovoriť. Na zmeškaný hovor alebo SMS správu vás upozorní iba blikajúca vonkajšia dióda. Povrch smartphonu je vďaka absentujúcemu vonkajšiemu displeju veľmi príjemný na dotyk. Keďže tento štýlový jedinec od LG obsahuje operačný systém Android 5.1.1, nesmie chýbať reproduktor, 3,5 mm jack a microUSB konektor. Tieto prvky by ste u predchádzajúcich véčkových telefónov hľadali iba veľmi márne.
Najväčším negatívom tohto smartphonu je displej, ktorý má uhlopriečku iba 3,2´´. Keď vezmeme do úvahy, že dnešné moderné smartphony majú uhlopriečku v priemere 4´´, je to skutočne malý displej. Kľudne mohol byť potiahnutý až tesne k okrajom, čím by sa zväčšil. Nízke je aj ponúkané rozlíšenie 320 x 480 pixelov, takže zobrazené písmo pôsobí dosť kostrbato a miestami veľmi štvorčekovito. LG Wine Smart je však smartphone, preto disponuje dotykovým TFT displejom. Okrem uvedenej véčkovej konštrukcie vyniká aj klasickou numerickou klávesnicou. Môžete si tak vybrať, či budete písať správy pomocou tejto klávesnice alebo qwerty klávesnice.
Prekvapením je však prítomnosť dvoch kamier. Vnútorná selfie kamera má rozlíšenie VGA, teda 0,3 MPx. Zadnou kamerou nedisponuje ani smartphone klasickej konštrukcie LG L3 II . Zadná kamera tohto štýlového véčka dosahuje rozlíšenie 3 MPx, čo taktiež sú podpriemerné hodnoty. Chýba automatické zaostrovanie či LED blesk. Výsledné fotografie preto nie sú práve najlepšie. Na druhej strane však môže potešiť batéria s kapacitou 1900 mAh. Znie to určite neuveriteľne, ale na jedno nabitie vydrží až 4 dni. V tomto smere je potrebné toto véčko pochváliť. Veľmi dobrá výdrž je však na úkor horšieho displeja. Skutočnou prednosťou je prítomnosť LTE a GPS modulu. Spojenie dnes veľmi používaného operačného systému a v minulosti obľúbenej véčkovej konštrukcie je veľmi dobrý nápad. Škoda, že sa výrobca nepohral s displejom a nepriniesol kamery s lepším rozlíšením.