Nezaradené

HTC U11 1. časť

HTC U11 1. časť

Taiwanský výrobca HTC je už na trhu niekoľko rokov. Počas tohto obdobia si zažil svoje dni slávy, ale aj náhleho úpadku, počas ktorého na trhu svojimi zariadeniami veľmi nepotešil. No zdá sa, že by znova mohol zažiť svoje dni slávy, o ktoré sa úspešne snaží už od minulého roka zariadením HTC 10. Po tomto modely predstavil v tomto roku zariadenie HTC U11, ktorého kvality ho posúvajú na najvyššie priečky. Poďme si teda predstaviť toto zariadenie a zistiť, čo ho radí medzi tie najlepšie.

V krabičke tohto zariadenia vás privítajú USB C slúchadlá, redukcia z USB C na 3,5 mm audio jack, nabíjačka Quick Charge 3.0 a ako bonus handrička.

Pri pohľade na telefón zo všetkých strán zistíme, že predná strana s displejom je celkom obyčajná a nevýrazná, naopak pri pohľade na zadnú stranu si poviete, že výrobca sústredil všetku pozornosť na ňu. Zadná strana pripomína tekutinu. Je veľmi štýlová a naozaj originálna. Je zakrivená a preto pohodlná na držanie. Materiál z ktorého je zadná strana vyrobená však zadržiava odtlačky prstov, práve to bude pravdepodobne dôvod, pre ktorý výrobca umiestnil handričku medzi príslušenstvo zariadenia.

Prednú stranu pokrýva 2,5D sklo, ktoré poskytuje ochranu displeju. Obe strany sú zabezpečené sklom Gorilla Glass. Na prednej strane, pod displejom sa nachádza snímač odtlačkov prstov.

Absolútnou novinkou je funkcia Edge Sense, ktorú nemá k dispozícií žiadne iné zariadenie. Môžete ju využívať pri zapnutom aj vypnutom displeji. Ide o to, že stlačením zariadenia v ruke vyviniete tlak, ktorý snímajú senzory v spodnej časti zariadenia, a tak môžete spraviť napríklad screenshot alebo jednoducho spraviť fotografiu, zapnúť nahrávanie zvuku, či aktivovať WiFi Hotspot. Mobil tiež rozlišuje dlhé alebo krátke stlačenie.

Zariadenie ponúka procesor Snapdragon 835. RAM, ktorú máme k dispozícií má veľkosť 4GB. Interná pamäť zariadenia je 64GB. Užívateľ má k dispozícií viac než 54 GB a tú môže rozšíriť pomocou pamäťovej karty micro SD až do veľkosti 2TB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.