Nezaradené

Xiaomi Mi 6 1. časť

Xiaomi Mi 6 1. časť

Kvalitný výkon, displej a ďalšie vymoženosti, ktoré ponúka zariadenie Mi6 od spoločnosti Xiaomi stále nie sú všetko. Spomeňme si ďalšie funkcie a výbavu tohto naozaj dobre vybaveného smartfónu, ktorý sa radí medzi top zariadenia, aj napriek tomu, že patrí medzi cenovo dostupnejšie.

Čo sa týka zvuku, toto zariadenie neposkytuje stereo reproduktory, no to pri prehrávaní hudby a videí vôbec nepostrehnete. Zvuk, ktorý nám reprodukuje toto zariadenie je kvalitný a hodný všetkej chváli. Pri tomto zariadení chýba 3,5 mm audio jack, no musíme si na USB C konektor pomaly zvykať, keďže je výrobcami smartfónov čoraz viac využívaný. Chýbajúci 3,5 mm jack nám výrobca kompenzuje redukciou, ktorú ak sa rozhodnete použiť vás určite nesklame.

V Mi 6 nájdete klasicky Galériu aj prehrávač hudby. Tie svojim výzorom nijakým spôsobom nevynikajú, no pri pohľade na displej aj napriek svojej jednoduchosti vyzerajú naozaj dobre. Výrobcovia tohto modelu v tomto prípade využili slogan „v jednoduchosti je krása.“ Ak sa vám to však nebude pozdávať, kedykoľvek môžete vymeniť tieto aplikácie za iné z Obchodu Play.

Operačný systém je klasicky Android, ktorý však ponúka nadstavbu MIUI. Už pri pohľade naň zistíte, že sa nejedná o klasické Android telefóny, ale skôr a obdobu vzhľadu Apple. Všetky ikony sú teda dostupné na ploche alebo v priečinkoch. Ak vám takéto usporiadanie ikon nevyhovuje, znova sa budete musieť poobzerať po nejakej alternatíve v Obchode Play.

Fotoaparát je duálny, 12+12 Mpix, dvoj násobný optický zoom, pri ktorom strata kvality nehrozí a tiež štvorosová stabilizácia. Nechýba ani natáčanie 4K videa a dobrý je aj HDR režim. Vrámci fotoaparátu zariadenie neponúka veľa nastavení, no nebude to pravdepodobne veľký problém. Fotky sú však veľmi kvalitné a napriek tomu, že cenovo tento mobil zaostáva za mnohými zariadeniami, fotkami sa im veľmi rovná.

Batéria má kapacitu 3350 mAh a bez problémov postačí k využívaniu aj počas dvoch dní a to sa myslí aktívnejšie využívanie, no to si už overíte sami. Jeden deň vám však zariadenie naozaj vydrží.

Sami teda vidíte, že toto zariadenie patrí medzi naozaj špičkové a pokiaľ hľadáte cenovo dostupnejší a naozaj kvalitný smartfón, Xiaomi Mi6 patrí k takýmto.

Xiaomi-mi-6-1-cast

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.