Nezaradené

Xiaomi Mi6 3. časť

Xiaomi Mi6 3. časť

Značka Xiaomi sa vyšplhali na vrchol za naozaj krátky čas. Rovnajú sa najšpičkovejším smartfónom od výrobcov ako je napríklad Samsung. Odkedy prerazili na trhu predvádzajú svoje čoraz kvalitnejšie zariadenia za naozaj dostupnú cenu. Zariadenia však dokazujú, že vyhovejú aj tým najnáročnejším užívateľom. Jedným z takýchto smartfónov je aj model Mi6, ktorý naozaj stojí za pozornosť.

Pokiaľ sa rozhodnete zakúpiť si tento smartfón v balíčku spolu s ním očakávajte rýchlo nabíjačku s USB C káblom, redukciu z USB C na 3,5 mm jack a navyše gumený ochranný kryt pre vaše zariadenie.

Xiaomi Mi6 je zariadenie, ktoré vás osloví už pri prvom styku. Jeho čierne prevedenie pôsobí veľmi elegantne a štýlovo. Patrí medzi väčšie a ťažšie kúsky, no komfort pri zaobchádzaní s ním to vôbec neznižuje. Vďaka jeho zaobleným stranám sadne do ruky ako uliaty, možno lepšie ako niektoré hmotnostne ľahšie mobily.

Pri pohľade na prednú stranu zariadenia si môžete prezrieť 5,15 palcový displej. Nad displejom sa veľmi klasicky nachádza notifikačná LED dióda, telefónny reproduktor, senzory. Na spodnej strane, pod displejom sa nachádza snímač odtlačku prstov, ktorý je veľmi presný a nerobí problémy. Po bokoch tohto tlačidla sa nachádzajú dve kapacitné tlačidlá, ktoré spĺňajú funkciu späť a multitaskingu. Pokiaľ vám však táto kombinácia funkcií nebude vyhovovať hravo si ju vo svojom zariadení môžete vymeniť.

Zadná strana je tiež veľmi atraktívna. Ako sme už spomínali v úvode článku, zadná strana je príjemne a komfortne zaoblená. Nachádza sa na nej duálny fotoaparát a LED blesk.

Rozloženie ostatných prvkov po stranách telefónu vás pravdepodobne neprekvapí, keďže je pomerne obyčajné. Spodná hrana smartfónu poňala hlasný reproduktor a tiež USB C konektor, ktorý fanúšikov 3,5 mm jacku veľmi nepoteší. Po pravej strane sa nachádza ovládanie hlasitosti a tlačidlo pre odomykanie a slot pre sim karty je umiestnený na ľavej strane. Toto zariadenie ľahko pojme dve nanos im karty, no ako sme možno zvyknutý z ostatných telefónov, tak tu sa miesto pre micro SD kartu nenašlo.

Menšie nedostatky sa na tomto zariadení bohužiaľ nájdu, no je ľahko porovnateľné so zariadeniami, ktoré sú už dlhé roky medzi špičkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.