Nezaradené

Xiaomi Mi6 2. časť

Xiaomi Mi6 2. časť

V predošlom článku sme si predstavili konštrukciu a vybavenie tohto mobilného zariadenia od spoločnosti Xiaomi. Teraz si predstavme displej, ktorý nezaostáva za žiadnou konkurenciou a závidieť mu ho môže veľa iných smartfónov. Ako sme si už spomenuli spoločnosť Xiaomi pri tomto modeli použilo veľkosť 5,15´´ namiesto 5,5´´ ako sme pri mnohých zariadeniach v poslednej dobe zvyknutý. Displej je typu IPS. Je naozaj špičkový. Pozorovacie uhly sú výborné, tiež vyváženie bielej, kontrast a aj prispôsobenie pozorovaniu na priamom slnku naozaj nejde kritizovať. Displej tiež chráni 2,5 D sklo, ktoré je naozaj odolné proti poškrabaniu. Nevieme o akú značku skla ide, no na tom nezáleží, keďže je veľmi kvalitné.

Nastavenia v zobrazovacom paneli stoja za povšimnutie. Každý si podľa svojho gusta môže nastaviť farby a kontrast. Okrem toho je tiež k dispozícií čítací režim, ktorý šetrí zrak. Potláča žiarenie modrého svetla a je využiteľné najmä počas nočných hodín. Zariadenie je možné prebudiť k aktivite dvojitým ťuknutím na displeja alebo použitím snímača odtlačkov pod displejom.

Xiaomi Mi6 sa môže popýšiť procesorom Snapdragon 835. Pamäť RAM má veľkosť až 6 GB. To je medzi smartfónmi naozaj nevídané. Mnoho veľmi náročných používateľov smartfónov si dostatočne vystačia s veľkosťou 4GB, no výrobcovia tohto modelu si pravdepodobne povedali, že radšej viac ako menej.

Výkon a reakcie tohto smartfónu sú naozaj výborné. Toto zariadenie nezaostáva ani za zariadeniami, ktoré sú o niekoľko stoviek eur drahšie. Aj pri dlhšom používaní a hraní graficky náročných hier vás nesklame. Jeho chod je veľmi plynulý.

Interné úložisko ponúka 64 GB. Pre používateľa Xiaomi Mi6 je dostupných viac než 55 GB. Je to pomerne dosť, no aj keby sa vám to zdalo málo, musíte si s tým vystačiť. Ako sme už skôr spomenuli, výrobcovia tohto zariadenia sa rozhodli, že pamäť sa nebude dať rozšíriť pamäťovými kartami.

No napriek tejto drobnej chybičke, je zariadenie naozaj skvelé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.