Honor 9 – 1.časť

Značka Honor si v poslednom čase dosť šplhla vo všetkých smeroch a patrí medzi dostupné a veľmi obľúbené značky. Značka Honor, ktorá patrí pod čínsku spoločnosť Huawei predstavila zariadenia, ktoré veľmi príjemne prekvapili potešili priaznivcov značky Huawei. Verím, že najnovším model 9 nebude v tomto smere odlišný.

Čo sa týka balenia, žiadne veľké prekvapenia sa nekonali. V balení je samozrejme prítomný nástroj na vyberanie slotu pre sim karty. Zariadenie Honor 9 je dual sim, pričom sa môžete rozhodnúť, či použijete 2 nano sim karty alebo jednu sim a jednu pamäťovú kartu micro SD. V zariadení je tiež prítomná rýchla nabíjačka Quick Charge a USB C kábel.

Keby sme v konštrukcií hľadali podobnosti s inými zariadeniami, určite by sme ich pár našli. Napríklad model Galaxy S7 od Spoločnosti Samsung sa na tohto nováčika celkom ponáša. No niečím je predsa len jedinečný. Zistíte to hneď ako ho otočíte na zadnú stranu. Tá je vytvorená z odolného skla a na prvý pohľad vytvára niekoľko farebný žiarivý kovový efekt. Celá zadná strana je príjemne zaoblená a nikomu nebude robiť problém pri zaobchádzaní. Zadná strana plynulo prechádza do kovového rámu. Predná strana je pokrytá veľmi odolným 2,5D sklom, ktorý chráni displej pred poškodením. Zariadenie Honor 9 sa bude predávať v niekoľkých farebných prevedeniach a to zafírovo modrý, antracitovo čierny alebo ľadovo sivý. Na zadnom kryte nájdeme umiestnený duálny fotoaparát, laserové zaostrovanie a duálny LED blesk.

Predná strana je klasická. Spodnú časť pod displejom tvorí tlačidlo domov, ktoré je zároveň aj tlačidlo, ktoré sníma odtlačky prstov. Po jeho bokoch sa nachádzajú ďalšie dve podsvietené tlačidlá, ktoré sú však niečím výnimočné. Môžete sa rozhodnúť na čo vám budú slúžiť alebo ich môžete jednoducho vypnúť. Nad displejom to tiež nie je nič výnimočné, nachádza sa tam telefónny reproduktor, notifikačná LED dióda, predná kamera a niekoľko ďalších detailov.

V bočných častiach tohto mobilu nájdeme 3,5 mm audio jack, ktorý už nemôžeme brať ako samozrejmosť, keď sa pozrieme na niekoľko posledne vyrobených zariadení, tiež tu nájdeme kvalitný a hlasný reproduktor a slot pre sim karty.

Čo sa teda týka výbavy a prevedenia, môžeme povedať, že naozaj nezaostáva za inými zariadeniami vyššej kvality, ale taktiež nie je nijako nadpriemerný.