logo final

 

Pocit rozbitého LCD displeja je naozaj nepríjemný. Pravdepodobne si ho nedokážete predstaviť až do chvíle, kedy nezažijete nehodu, ktorá spôsobí totálnu deštrukciu Vášho LCD displeja. Ak ste sa dostali až k nám predpokladáme, že ste človekom činu a rozhodli ste sa túto situáciu vyriešiť raz a navždy. Teraz nám nezostáva nič iné len skonštatovať, že ste na tom najsprávnejšom mieste.

Len u nás totiž nájdete originálne servisné diely v podobe nových LCD displejov vrátane dotykových skiel. Ponúkame naozaj široký sortiment LCD displejov rôznych značiek ako Apple, Samsung, Sony či mnohé ďalšie, medzi ktorými si nájdete ten pravý LCD displej pre Váš smartfón.

Poteší Vás aj informácia, že výber Vášho nového LCD displeja je garantovaný tou najvýhodnejšou cenou na trhu. Práve tá búra mýty o tom, že je výmena rozbitého LCD displeja drahá záležitosť. To už dávno neplatí a Vy si teda môžete užiť nový LCD displej za cenu, ktorá nezaťaží Vašu peňaženku.

V prípade, že by ste s výberom mali problém neváhajte nás kontaktovať a spolu nájdeme to pravé riešenie pre Váš LCD displej. Hneď po vhodnom výbere Vás určite poteší aj informácia, že samotná výmena poškodeného LCD displeja za nový je tak jednoduchá, že si ju budete vedieť zrealizovať aj vo vlastnej réžii.

K tomu Vám pomôžu nami ponúkané videá, ktoré opisujú a ukazujú presný postup jednoduchej výmeny LCD displeja vďaka tomu, že je na výmenu už predpripravený a profesionálne prilepený k dotykovému sklu. Stačí si teda len vybrať a napodobiť kroky videné vo videu. Je len na Vás, kedy sa Vy a Váš smartfón budete tešiť znového LCD displeja, ktorý Vášmu smartfónu dodá presne ten šmŕnc aký mal vtedy, keď ste si ho kúpili.

iMac Pro vykon servera v AIO konstrukcii

iMac Pro: výkon servera v AIO konštrukcii

Je všeobecne známe, že Apple výrazne zanedbáva svoje počítače Mac na úkor ostatných produktov. Okrem toho, že nemajú vždy aktuálny hardware, niektoré modely neboli aktualizované dokonca niekoľko rokov alebo išlo len o minimálne zmeny. Týka sa to najmä nemobilných Macov, ako Mac mini, Mac Pro a donedávna aj iMac. V tom prípade sa ale situácia mení, Apple predstavilo nové modely a dočkali sme sa aj odhalenia iMacu Pro.

Bežné iMacy dostali lepšie grafiky, nové chipsety od Intelu a dvojicu portov USB-C s podporou Thunderbolt 3. Na rozdiel od MacBookov ale prekvapivo neprišli o všetky ostatné porty. Najzaujímavejší je ale iMac Pro, ktorý by mal ísť do predaja v decembri. Nejde však len o ohromujúce zlepšenie v každom smere, priniesol so sebou aj dávku sklamania.

Začnime však s pozitívami. Apple sa ako prvej spoločnosti podarilo zmestiť do relatívne tenkého tela procesory Intel Xeon, ktoré môžeme nájsť v serveroch a pracovných staniciach. Ich nasadenie a cena 5000 dolárov za základný model jasne hovorí o zameraní do firemnej sféry, kde sa kladie dôraz hlavne na nekompromisný výkon. Na svoje si tak môžu prísť napríklad inžinieri a konštruktéri. Konfigurovateľné budú všetky jeho verzie, teda 8, 10 aj 18 jadrová. To isté platí o veľkosti operačnej pamäte – jej veľkosť je v závislosti od potreby zákazníka 32, 64 alebo 128GB. Vzhľadom na priestorové usporiadanie Pro verzia vyjde len s 27“ 5K displejom.

V ponuke úložísk u profesionálne zameraného iMacu konečne nenájdeme žiaden HDD disk, ale len konfigurovateľné SSD disky v rozmedzí 1 – 4TB. Apple vidí budúcnosť použitia Macov aj vo virtuálnej realite, preto neprekvapí ani nová Radeon Pro Vega grafika s 8GB alebo 16GB HBM2 pamäte. V portovej výbave nájdeme 3,5mm jack, čítačku SD kariet, štvoricu klasických USB 3, štvoricu USB-C s podporou Thunderbolt 3 a dokonca aj Ethernet, ktorý opätovne potvrdzuje zameranie prístroja.

Nič však nie je dokonalé, a preto sú ohľadom súčasného smerovania vývoja iMacov pochybnosti. A tu sa už dostávame k negatívam. S výnimkou použitia temnejšej farby Space Grey na povrchu iMacov Pro zostal dizajn bez zmeny, a to od modelov z roku 2012. S rovnakým dizajnom boli navyše predávané už iMacy v intervale 2009-2012, avšak tie mali o niečo hrubšiu konštrukciu. Dá sa teda povedať, že sa dizajn za 8 rokov zmenil len minimálne a za 5 rokov vôbec. U tradičného iMacu dizajn bez zmeny až tak neprekvapí, ale u úplného nového stroja je to obrovské sklamanie, prihliadnuc najmä na obrovské rámy okolo displeja.

Príslušenstvo sa síce tiež dočkalo Space Grey farby a Magic Keyboard 2 dokonca dostala vyprosenú numerickú časť, avšak nejednotnosť Macov sa s jej príchodom ešte viac rozbíja. Neobsahuje totiž TouchBar, ani TouchID. Po vonkajšej stránke teda iMac Pro napríklad pri porovnaní so Surface Studiom vyzerá, ako stroj z minulého storočia, hoci ich hardware je absolútne neporovnateľný v prospech iMacu.

Použitie iMacov sa tak s príchodom novej generácie nerozširuje, ale zostáva zaseknuté tam, kde aj bolo. Na prvý pohľad to vyzerá tak, akoby sa spoločnosť z jedného dňa na druhý prebudila a zistila, že potrebuje rýchlo uviesť nové iMacy, pričom sa o ich vývoj postarali len inžinieri z oddelenia logistiky vnútorných komponentov. Na zamaskovanie roky nedotknutého dizajnu potom už len stačilo iMac nastriekať na čierno a nový produkt bol na svete.

By | 2018-07-06T16:03:15+00:00 jún 16th, 2017|Nezaradené|0 Komentárov

Zanechať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním.

Súhlasím Odmietnuť Centrum súkromia Nastavenie Sukromia Ďalšie informácie o cookies