Zobrazených 1–12 z 27 výsledkov

Zobraziť bočný panel
Zobraziť 9 24 36

Nokia lcd displeje

Nokia lcd displeje

Príbeh spoločnosti Nokia je vlastne veľmi smutný. Všetko sa začalo výrobou legendárnej Nokie 3310, ktorá bola prakticky nezničiteľná. Neskôr začala spoločnosť Nokia predávať telefóny s tlačidlami a farebným displejom, o niečo neskôr Nokia vyrábala tlačidlové telefóny s farebným lcd displejom a fotoaparátom.

Keď však prišla dnešná éra – doba smartphonov, tak Nokia túto výzvu neprepásla, ale dalo by sa skôr povedať, že v tomto čase zaspala. Namiesto toho, aby investovala do vývoja smartphonov, ktoré by hrdo niesli označenie, priniesla na trh len zopár smartphonov. Spoločnosť sa dostala do finančných problémov. Zachrániť ju mohol len predaj. Spoločnosť Nokia sa rozhodla kúpiť firma Microsoft, azda najznámejší výrobca počítačov.

Určite si teraz myslíte, že ide o pozitívnu zmenu. Áno, okrem toho, že firma Nokia musela prepustiť niekoľko stoviek svojich zamestnancov, prinieslo to značné vykúpenie a záchranu. Po tom, ako Microsoft kúpil Nokiu, začali sa predávať smartphony, ktoré nesú označenie Nokia Lumia. Neskôr sa však po tejto akvizícií plánuje predaj smartphonov vyrábaných pomocou spoločných patentov, ale pod označením Microsoftu. Tak to bohužiaľ býva, keď krachujúcu spoločnosť kúpi iná firma, v tomto prípade líder na IT trhu Microsoft.

Spočiatku Nokia reagovala na nástup mobilných telefónov, ktoré sa od klasických tlačidlových odlišovali iba v tom, že ponúkali dotykovú obrazovku. Ešte v tejto časovej etape prinášala smartphony, ktoré boli originálne. Svojim vzhľadom, svojim spracovaním či výdržou batérie.

Pravdou však je, že často šlo o tzv.low-endy, teda mobilné telefóny určené pre menej náročných užívateľov. Tieto smartphony s dotykovou obrazovkou často neponúkali ani kvalitný fotoaparát, čo určite odradilo mnohých zákazníkov. Dlho spoločnosti Nokia trvalo, kým si uvedomila, že je potrebné vyrábať smartphony s miniUSB konektorom.

Keď sa tak stalo, všetci jej konkurenti vyrábali smartphony s týmto typom pripojenia. Jedine Nokia si to neuvedomila. Napriek tomu, stále sa medzi zákazníkmi nájdu aj takí, ktorí nedajú dopustiť na staré dobré, tlačidlové telefóny, prípadne telefóny s dotykovou obrazovkou. Na našom eshope sa nachádzajú Nokia lcd displeje  alebo dotykové sklo, preto neváhajte a objednávajte ešte dnes.